Při kresbě či malbě portrétu se snažím nahlédnout do duše člověka..


      Jmenuji se Petra Nytrová Gallová a pocházím
z Frýdku-Místku. Výtvarné umění je pro mě tím nejlepším způsobem relaxace. Řadu let se věnuji portrétování, proto se na tuto oblast výtvarného umění také i specializuji. Jelikož jsem měla k výtvarnému umění a zároveň k psychologii vždy blízko, rozhodla jsem se pro studium Sociální práce na Ostravské univerzitě a poté Výtvarného oboru na Lidové konzervatoři v Ostravě. Toto spojení oborů nebylo náhodné, jelikož umění vnímám jako poselství, kterému naslouchám na své cestě v sebepoznání a poznávání ostatních lidí.

      Při své tvorbě využívám specifickou hudbu, která mě vždy správně naladí na proces tvoření. Při tónech klavíru či piána se mi nejlépe kreslí či malují portréty. Tyto tóny na mě působí jako hudba duše a lépe se tak dokážu vcítit do lidí, jež ztvárňuji.

      Ambientní či relaxační hudba pro mě vytváří prostředí pro vyjádření mých nejniternějších pocitů, které po přenesení na plátno dostávají abstraktní podobu.

      Zrealizovala jsem řadu kurzů kresby a malby pro děti, dospělé, seniory či kurzů relaxačních technik. Ilustrovala jsem knihy "Průvodce Beskyd" od Pavla Grygy, "Bruzovské příběhy" od Leoše Kašpera.

      Věnuji se také vlastní literární tvorbě (citáty, poezie).
V rámci Literárního klubu Petra Bezruče vznikly almanachy "Koláž mých pocitů" a "O lásce, životě a umění", které jsem si sama i ilustrovala. Příležitostně se věnuji také portrétování na akcích či charitativním aktivitám (např. Výtvarné aukce,  charitativní akce na pomoc dětským domovům,..). Novou zálibou se pro mě stala i výroba náušnic a náhrdelníků.

      Od roku 2008 jsem zrealizovala řadu úspěšných autorských či kolektivních vernisáží (v rámci kolektivu výtvarníků a literátů ART BY HEART, který jsem v roce 2013 založila.

Na www.obrazy-gallova.cz můžete shlédnout mou další tvorbu, která zahrnuje zátiší, zvířata, krajiny, abstrakce, akty, karikatury, atd.. Ilustruji knihy, vytvářím kreslené návrhy-loga, reklamní štíty, blahopřání atd. Kreslím a maluji různými technikami. Na plátno či čtvrtku jsem schopna zrealizovat jakýkoliv Váš nápad, proto mě neváhejte kontaktovat.